Wstęp
Rozwiązanie do przechowywania dokumentów systemu mMedica wyposażone w rozbudowany system zabezpieczeń i zarządzanie udostępnianiem dokumentów.
Z punktu widzenia użytkownika korzystanie z dokumentów przechowywanych lokalnie i przechowywanych w archiwum nie wymaga żadnych dodatkowych działań. Jedyne co będzie można zauważyć, to w przypadku wolnych łączy do serwera archiwum, trochę wolniejsze otwieranie dokumentów przechowywanych w eArchiwum. Jedną z najistotniejszych cech eArchiwum jest system zabezpieczeń i zarządzania udostępnianiem dokumentów. Aby zapewnić wymagany poziom bezpieczeństwa wyłączone zostaną dostępne obecnie w mMedica opcje zapisu dokumentów EDM na dysku i dokumenty te będą przesyłane do eArchiwum. Dodatkowo przenoszenie dokumentów do eArchiwum pozwoli zmniejszyć wielkość bazy głównej mMedica, co ma wpływ na zwiększenie szybkości działania systemu oraz przyspiesza wykonywanie bieżących kopii bezpieczeństwa.
Dokumenty które mogą być przechowywane w eArchiwum:
- Dokumenty e-ZLA – elektroniczne zwolnienia lekarskie
- Urzędowe poświadczenie przedłożenia – potwierdzenie weryfikacji e-ZLA
- Wynik badania laboratoryjnego – wymaga posiadania modułu eWyniki Lab
- Wynik badania diagnostycznego – wymaga posiadania modułu eWyniki Diag
- Dokument e-Recepty
- Dokument anulujący – Powstaje automatycznie na skutek usunięcia utworzonego już dokumentu e-Recepty
- Udostępniona dokumentacja medyczna – Dokumenty w formacie XML HL7 CDA. Wymaga posiadania modułu EDM
- Karta informacyjna leczenia szpitalnego (EDM) – Wymaga posiadania modułu Hospitalizacje
- Informacja dla lekarza kierującego (EDM)
- Dokumenty pacjenta – dokument udostępniony aplikacji mobilnej Informacje Medyczne.
- Załączniki – wszelkie dokumenty umieszczone w danych pacjenta lub wizyty w formie załączników, skanów, zdjęć … (dostępne od wersji 6.0.1).
Najważniejsze funkcje
- Zapisywanie dokumentów w eArchiwum z opcją definiowania zakresu dokumentów, które mają być automatycznie umieszczane w eArchiwum
- Szybki dostęp – określanie czasu przez jaki kopie dokumentów przekazanych do archiwum będą dostępne w bazie lokalnej, dla zapewnienia najszybszego możliwego dostępu do tych dokumentów
- Udostępnianie dokumentów pacjentom – pozawala przekazać wybrany dokument do aplikacji mobilnej Informacje Medyczne. Wymagany moduł Integracji Aplikacji Mobilnych.
- Eksport XML – w formacie XML HL7 CDA
- Eksport załącznika
- Podgląd dokumentu